KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 11654003
nr 1165 4003
Kurt Meyer-Eberhardt
(1895-1977), Tyskland
Etsningar, 2 st. Erotiska motiv, signerade, 17x24 resp. 19x13
Kondition: Ett glas skadat
Kurt Meyer-Eberhardt, tysk bildkonstnär född 1895, död 1977.
Utrop:
1.200 kr
Såld:
800 kr
måndag 26 februari 2018
kl 20:43:56
22/2 13:25:25
Kurt Meyer-Eberhardt
Läs mer om Kurt Meyer-Eberhardt